Азербайджан

Азербайджан — країна древньої культури і традицій

Азербайджан зустрічає своїх гостей величезними субтропічними лісами, багатою і цікавою тисячолітньою культурою і, безсумнівно, розкішним узбережжям Каспійського моря. У всьому світі не знайти країну, яка була подібна до цієї, тут чарівним чином поєдналися Азія і Європа. А з незрівнянними, древніми храмами розташувалися сучасні хмарочоси.

Азербайджан перекладається як «країна вогнів». Дана назва пішла з незапам'ятних часів, коли територію населяли племена, покровителем яких було полум'я. І до сих пір про це нагадують загадкові храми або «атешгяшами».

У більшій частині країни розкинулися гірські масиви, до яких стягуються тисячі туристів з усіх куточків світу. Адже в цих місцях чисте повітря гуляє по картинним долинах, глибоким ущелинам і високим піків. До того ж на території країни розташувався заповідник Гобустан, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО. На його просторах розкинулись долини, що приховують давні таємниці у вигляді наскальних написів датуються I століттям нашої ери і картинні руїни.

Азербайджан вабить любителів дайвінгу і морських прогулянок, тут вони можуть вибрати собі відпочинок виходячи з переваг і вартості. Одними з найбільш корисних курортів вважаються Талиш і Ленкорань за рахунок свого чарівного клімату і цілющих вод.

Архітектура Азербайджану повністю просякнута його багатовіковою культурою. Практично вся історія країни зав'язана на ісламі, тому одними з найцінніших пам'яток є мінарети, мечеті, караван-сараї та інші релігійні споруди. А в XIX в. у східний стиль вплітаються європейські акценти. Це злиття сталося внаслідок підйому торгівлі нафтою. І на території країни з'явилися чудові архітектурні пам'ятники, які і сьогодні викликають захоплення.

Також в Азербайджані можна зустріти безліч фортець, які відмінно збереглися і розбурхують своєю величною красою. Однією з найяскравіших вважається Дівоча Вежа.

В Азербайджані можна зустріти як старовинні поселення, так і нові, сучасні міста. Столиця країни - Баку є дуже модернове місто, яке завжди в русі. Древній Шекі огортає унікальною атмосферної, зітканою з маленьких одноповерхових будиночків і пам'ятників культури. А місто Губа дивує дивовижними мечетями і середньовічними фортецями.

Але однією з найважливіших пам'яток Азербайджану є її люди, які завжди доброзичливі і гостинні.

Тури

За індивідуальним запитом

Екскурсії

За індивідуальним запитом

Міста та курорти

Азербайджан розкинувся на Близькому Сході між гірських масивів Малий і Великий Кавказ. А його центральна частина відведена величезною рівнині - Кура-Аракская низовина.

Країна не обділена озерами та річками. Одні з найвідоміших це річки Кура і Астра та озера Батабат, Алагель і Гейгель. Вони дивують своєю природною красою і бажанням знову повернутися до їх берегів.

На території країни розташувалося велика кількість заповідників і парків національного значення. У таких місцях можна стикнутися з первозданною природою Азії, познайомитися з рідкісними тваринами і фантастичними флористичними красотами. Одним з найбільш іменитих вважається Гизилагачскій заповідник, який дав притулок казкових фламінго і диких джейранів.

Мова. Часовий пояс. Грошова одиниця

Азербайджан знаходиться у часовому поясі +4.

Не варто забувати, що в Азербайджані є перехід на літній час. Годинники переводять на годину вперед в останню неділю березня. І відповідно різниця між Баку і Києвом будемо складати три години. А в останню неділю жовтня стрілки годинника переводять назад.

Державною мовою країни є азербайджанський. Але також на вулицях міст можна почути і російську, і вірменську мову. Зокрема від старшого покоління, народженого в Радянському Союзі. У свою чергу азербайджанці непогано говорять англійською мовою.

Основною державною валютою є азербайджанський манат і копик, у якості монет.

У 2006 році в країні були введені 1 манат як найдрібніша купюра і 100 як найбільша. Раніше в побуті через інфляцію були і 10 і 50000 AZN.

Для обміну валюти можна скористатися і банками і обмінними пунктами, які дуже зручні для туристів, тому що працюють 24 години на добу. Такі обмінники можна зустріти як в аеропортах, так і в безлічі готелів і просто на вулицях. Тому проблем з обміном євро і доларів виникнути не повинно, але зверніть увагу на зношеність і рік випуску своїх купюр.

Також не слід витрачати час на пошук найвигіднішого курсу, адже по всій країні він практично однаковий. І найкраще користуватися готівкою, так як банківські картки не скрізь приймають і тому можуть виникнути деякі незручності.

Клімат

Азербайджан має різні кліматичні області, на його території їх налічують цілих дев'ять. Це зумовлено не тільки географічним розташуванням, але наявністю і Каспійського моря, і високих гірських масивів.

Клімат помірних широт можна зустріти в центральній частині країни. Він характеризується спекотним літом і не прохолодною зимою. Дана кліматична область схожа з умовами переважаючими в центрі і на сході Європи, тому безліч туристів воліють провести свій відпочинок в Сальяні або ж Баку.

Субтропіки можна спостерігати в районах, розташованих ближче до гір. Вони характеризуються сухим і теплим літом. Діапазон температур становить від 0°C в зимовий період і до +30°C в літній. Одними з найпопулярніших міст клімату субтропічних широт є Фізулі, Ленкорань і Шемаха.

У Високогір'я Кавказу панує холодний, суворий клімат. У літній період середня температура досягає +6 - + 8°C, а в зимовий  -10°C.

У Ленкоранський низовини випадає найбільша кількість опадів у всій країні.

Кухня

В Азербайджані з великою повагою ставляться до прийомів їжі. Адже саме під час сніданку, обіду або вечері можна не тільки добре поїсти, а й весело і приємно провести час у колі близьких і рідних людей.

Культура їжі в країні дуже різноманітна і дуже корисна. Місцеві жителі люблять страви з риби, овочів і різних видів м'яса. У більшості випадків перевага віддається баранині, а на свинину накладено вето через релігіні погляди. Одним з найпопулярніших гарнірів є рис, в який додають прянощі, трави та спеції і свіжу зелень.

Попри те, що Азербайджан є сусідами з Вірменією і Грузією, його кулінарні пристрасті мають ряд відмінностей. Однією з найцікавішою тутешньої традицією є манера їсти руками. Пробатьки місцевих жителів вважали, що саме таким способом найкраще можна відчути смак їжі.

Для шанувальників правильного харчування цікавим фактом стане те, що в азербайджанській кухні майже не застосовують сіль. А для того щоб надати їжі насиченості в хід йдуть різноманітні соуси з ягід і фруктів.

Також потрібно обов'язково звернути увагу на посуд, в якому подаються страви. У більшості випадків він мідний і вважається, що це впливає на смакові якості рибних і м'ясних страв.

Однією з найпопулярніших страв азербайджанської кухні є шашлик і плов. У кожного є свій особливий і несподіваний рецепт, як плову, так і шашлику.

Всі страви прийнято їсти разом з лавашем. Його існує безліч видів. Бувають лаваші тоненькі, в які загортають і шматочки м'яса, і інші начинки. А бувають і товсті лаваші, які використовують замість хліба. Також на столах часто можна зустріти сири з овечого молока.

Азербайджанська кухня багата всілякими солодощами. Їх готують з тонкого здобного тіста, горіхів, сухофруктів і меду. Найпопулярнішою є пахлава.

Також місцеві жителі готують смачний Шакер-чурек, що представляє собою легке печиво на основі топленого масла, яке просто тане у роті і дарує справжню насолоду. Ще можна покуштувати рахат-лукум, шекебуру, курабье і ще безліч чудових солодощів, від яких дуже непросто відірватися. А варення з кавунів, білого кизилу, горіхів і іноді навіть з оливок перетворять чаювання в справжній рай для ласунів.

Шопінг

По-перше, в Азербайджані найшикарніші килими. Їх виготовляють за стародавніми технологіями, які передаються з покоління в покоління. Тому немає нічого дивного, що туристи бажають придбати собі один із символів країни.

Одні з найкращих килимів продаються в невеликому селі Нардаран, що розташувалася неподалік столиці. Тут можна купити чудовий традиційний килим за доступною ціною. Але якщо є бажання купити справжній шедевр, то варто пройтися по спеціальним магазинах в Баку.

Велика кількість магазинів столиці відкриваються о 9 годині ранку і працюють до самої ночі.

А для того щоб покупки принесли максимум задоволення не варто забувати про те, що скрізь і завжди потрібно торгуватися. Головне під час шопінгу в Азербайджані - пам'ятати, що завжди і всюди треба торгуватися. Тут це прийнято.

Зв'язок. Комунікації

Azercell і Bakcell - це одні з найбільш затребуваних операторів мобільного зв'язку в країні. Тому для максимальної зручності при подорожі по Азербайджану краще за все придбати картку одного з цих мобільних операторів.

Існує безліч міст Азербайджану, де є доступ до інтернету, правда ціни в них досить високі. За годину потрібно буде віддати близько 7 євро.

Тому найоптимальнішим варіантом є WI-FI, який можна зустріти практично у всіх барах, ресторанах і кафе.

У Баку є телефони-автомати. Найчастіше вони розташовані у величезних магазинах, держустановах і на вуличках. А картку для автомата можна придбати як на поштовому відділенні, так і ж/д вокзалі.

Розваги

В Азербайджані дуже тепло ставляться до своїх традицій, які збереглися з давніх часів. Одним з найголовніших мусульманських свят вважається Курбан Байрам, в цей день приносять жертву тварин.

Корінням Курбан Байрам йде в біблійну історію про Ібрахіма. Він був дуже вірний Богові і вирішив в якості своєї вірності пожертвувати своїм старшим сином. Але Ібрахіма пощадили і дали можливість замість своєї дитини віддати на вівтар молодого барана.

І на сьогоднішній день мусульмани в цей день з ранку проводять обмивання, одягаються в святковий одяг і йдуть в мечеть. Потім відвідують місце поховання своїх рідних і приступають до обряду жертвопринесення. В якості жертви використовують молоденького власноруч вгодованого молодого баранчика.

Також в цей день жителі роздають частування та подарунки біднякам, які не можуть дозволити собі відсвяткувати свято.

Ще одним яскравим святом є Новруз Байрам, який безпосередньо пов'язаний з 21 березнем - днем ​​весняного сонцестояння, який також знайомий і слов'янським народам. У цей день відбувається очищення і пробудження всього живого. Отже, місцеві жителі в цей день купаються в річках, озерах або ставах або ж просто умиваються в них. Існує безліч міст відбуваються народні гуляння з піснями, танцями і поздоровленнями один одного.

Також помпезно в країні відзначається і Новий рік.

Одним з найурочистіших та шанованих свят є День Республіки, який відзначається 28 травня. Також його називають ще Днем відродження державності, яке відбулося в 1992 році. В цей день проходять масштабні заходи, гучні концерти на площах і завершується все розкішними салютами.

Віза

В Азербайджан можна приїжджати з будь-якою іноземною валютою будь-якого розміру. Але коли будете залишати країну, потрібно буде задекларувати суму грошей. А місцеві манати можуть провозити тільки азербайджанці.

Крім того, можна перевозити два літри вина, півтора літра будь-якого іншого алкоголю і не більше 1 кг сигар або сигарет. А також інші речі, які не повинні перевищувати кількість особистого користування.

Суворо забороняється перевозити наркотики, зброю, якщо це не рушниця на яке у власника є спеціальний дозвіл. А також предмети, які порушують законодавство держави.

Необхідно пам'ятати, що ні в якому разі не можна намагатися перевезти предмети антикваріату, дорогоцінні метали і камені без допущення від Міністерства Культури. Предметом антикваріату вважають килими, які були виготовлені до 60-х рр. ХХ століття.

Зберігайте декларацію до самого від'їзду, яку оформляли для відвідування країни.