Тоскана

Тоскана нагадує скриньку з коштовностями, наповнену історичними скарбами, які не мають рівних у світі: ця область не тільки багата містами мистецтв і мальовничими передмістями з невичерпною культурною спадщиною, а й славиться своїми панорамними видами ідилічних сіл в оточенні пагорбів з їх м’якими обрисами. Все це доповнюється її дивовижними по красі островами і чудовими узбережжями, її заповідниками і, перш за все, тосканської кухнею з простими стравами з натуральних продуктів цієї землі і місцевими винами, які входять в число кращих в світі: словом, існує безліч причин, щоб побувати в Тоскані.

Регіон пропонує незліченні можливості проведення дозвілля на будь-який смак і для будь-яких інтересів; залишаться задоволеними всі: і цінителі розслаблюючого відпочинку, і любителі спорту і активних занять на свіжому повітрі, і ті, кого ваблять гастрономічні маршрути.

Тут можна зробити безліч прогулянок на лоні природи: від Апуанскіх Альп до заповідника Маремми, від Гарфаньяни до Казентіно — ця територія наче спеціально створена для трекінгу по стежках, підходить як для досвідчених , так і для новачків. Любителі піших прогулянок можуть пройти по паломницькому шляху, що веде в Рим, — Дорозі франків, яка петляє між монастирів і мальовничих середньовічних містечок, в оточенні чудових панорамних видів. Ті, хто бажає випробувати щось нове, можуть спробувати свої сили на геологічних стежках на території Археологічного гірничорудного парку Сан-Сильвестро, або пройти по Мармурової стежці в Апуанскіх Альпах, слідами каменоломень.

Якщо говорити про відпочинок на морі, то тут вас чекає безліч можливостей, що надаються водними видами спорту: на тосканському узбережжі можна займатися вітрильним спортом або серфінгом, а також здійснювати занурення. Крім того, можна займатися рафтингом по річках Арно і Серкьо (в провінції Лукка), а найвідчайдушніші можуть спробувати свої сили в захоплюючому дух швидкісному сплаві на гідроспіде по річці Лімі в Пістойскіх Апеннінах, в Баньї-ді-Лукка і Гарфаньяне. Тоскана дуже популярна серед любителів гольфу, яких чекають чудові поля в сільській місцевості в околицях Флоренції, Прато, Пізи і Монтекатіні, а також на узбережжі — в Пунта-Ала, в маремма, на мисі Арджентаріо і в Версилов.

Ті, хто прагне відпочити тілом і душею, можуть вибрати один з безлічі термальних курортів Тоскани, наприклад, Сатурнію в Маремма, де знаходиться знаменитий термальний парк, і Каскате дель Муліно (Млинові водоспади) з гарячими термальними джерелами під відкритим небом, що виходять на поверхню в дивовижно мальовничому місці; Монтекатіні — історичний термальний курорт, а також Раполано, Сорано, Кьянчано, Сан-Кашано-деї-Баньї і природні умови у Баньї-Сан-Філіппо.

Провінції

У склад регіону входять такі провінції: