Грузія

Легендарна, загадкова і таємнича … Все це – Грузія

Гірська країна старовинних храмів, неповторної пісенної спадщини та унікальної природи, населена гостинними і чуйними людьми, що володіють самобутньою культурою та давньою історією, легендарна, загадкова і таємнича ... Все це - Грузія. Війни і вторгнення, злети і падіння царств - за свою довгу історію Грузія побачила багато, збагативши свою культуру і список пам'яток, адже культурна спадщина цієї країни неповторна.

Але гості цінують Грузію не тільки за давню історію. Темперамент і гостинність місцевих жителів, дивовижні традиції і живі стародавні звичаї, які можна на власні очі спостерігати в високогірних селах, неймовірно смачні страви національної кухні, чудові вина, узбережжя Чорного моря і звичайно ж, Кавказькі гори - про красу Грузії говорити, здається, можна нескінченно!

Тури

За індивідуальним запитом

Міста та курорти

Грузія славиться оздоровницями - грязьовими, бальнеологічними, кліматичними гірськими і приморськими. Тут їх більше трьохсот. Відомий також неймовірної краси ботанічний сад, розташований в околицях Батумі.

Тут знаходиться просто-таки величезна кількість природних пам'яток, старовинних рукописів і документів - а вже пам'ятників мистецтва, архітектури, археологічних та історичних тут більше 10 тисяч.

Раннє середньовіччя в архітектурі Грузії становлять такі зразки, як храми в Картлі, городища з фортецями Сканда, Шорапані і Накалакеві, замок-фортеця Анаурі, церква Анчісхаті і замок Метехі, що відносяться до V-VI століть, і ще більш древнє місто-фортеця Уджарма V століття. Але ж є ще печерне місто Вардзія XII століття, храми - Светіцховелі (XI ст.) В Мцхета, Джварі (VI ст.), Болнісській Сіон і храм Баграта в Кутаїсі, оборонні споруди в Самшвілде і Дманісі XI-XII століть.

1500 років - вік одного з найдавніших міст світу, Тбілісі. У центрі старого міста розташувалися: Грузинська Православна церква, Вірменська Апостольська церква, Синагога і мусульманська мечеть, а велика кількість культурних та історичних пам'яток, якими є майже всі будівлі історичного центру і підніжжя гори Мтацмінда надають місту казкову національне забарвлення і атмосферу.

Хочете снігу в кінці травня? Тоді вас чекають гірнолижні курорти Грузії - Гудаурі, Бахмаро, Бакуріані, Амбастумані і інші. Також серед найвідоміших курортів можна назвати: Джава, Авадхара, Боржомі, Саирме, Набеглаві, Цхалтубо, Кобулеті, Новий Афон, Пицунда і багато інших.

Дивовижна природа подарувала грузинам такі унікальні природні пам'ятки, як величезний печерний комплекс в районі Н. Афона, Плато Динозаврів біля Кутаїсі, а також озера Алеткел, Палеостомі і Ріца. Головним же регіоном прославленого грузинського виноробства є Кахетія - Східна Грузія.

Мова. Часовий пояс. Грошова одиниця

Столицею Грузії є Тбілісі, офіційна мова - грузинська. Переважна більшість грузинів сповідують православне християнство.

Валюта - ларі.

У Грузії обміняти валюту можна в обмінному пункті або в банку - а ось користуватися послугами приватних осіб не варто. Звичайний графік роботи банків - робочі дні (пн-пт) 9:30 - 17:30. Вільно ходять нарівні з місцевою валютою ларі і американські долари (в приватній торгівлі особливо). Кредитками поширених платіжних систем можна розплачуватися в усіх великих супермаркетах і готелях.

Час - до київського плюс 1 година влітку, плюс 2 години - взимку.

Клімат

Держава Грузія (або Сакартвело) є республікою і обмежена хребтами Великого (з півночі) і Малого Кавказу (з півдня), займаючи центр і захід Закавказзя. Сусідами Грузії є з півдня - Вірменія і Туреччина, зі сходу - Азербайджан, а з півночі Грузія межує з Росією. Чорне море на заході є морським кордоном цієї країни.

Різноманітні природні умови, які породжують ландшафти Грузії, також є наслідком її розташування на кордоні континентальних Переднеазіатських нагір'їв, що не має стоку Аралокаспійской западини, а також впливу субтропічного клімату із заходу і середземноморського зі сходу.

Гори Великого Кавказу займають північну частину держави. Так як процеси горотворення тут не завершені, Кавказ класифікують як молоду складчасту систему.

Клімат кожної конкретної місцевості тут прямо залежить від її розташування.

У столиці Грузії Тбілісі влітку буває спека до 35-40 °С і в цілому літо по країні починаючи з червня місяця задушливе і спекотне. Взимку і восени випадає максимальна кількість опадів. Сніг в горах може не танути до квітня.

Посушливим - всього 300-600 мм - вважається клімат таких областей, як Джавахеті і Кахетія, а в таких регіонах, як Імереті і Аджарія, кількість опадів досягає 1000 - 2800 мм.

Кухня

Грузини по праву вважають свою кухню однієї з найпопулярніших у всьому світі. Тут є величезна різноманітність м'ясних страв з яловичини, баранини, свинини і птиці. У цій країні з'явилися курчата табака і такі страви з птиці, як «чахохбілі» і «сациві». З бараниною роблять «Бозбаш» тощо. Всі ми знаємо, що таке «хінкалі » - ця грузинська варіація пельменів з баранини. А ось шашлик по-грузинськи - мцваді.

Популярністю користується і дичина. Західна Грузія завдяки близькості до моря славиться рибними стравами.

Місцеві вина - мало не в кожному дворі свої - також відомі в усьому світі і є обов'язковою частиною грузинської кухні. Також багато різновидів - в залежності від місцевості - мають горілка «араки» і самогон «чача».

Розваги

1 січня - Новий Рік

7 січня - Різдво

19 січня - Хрещення

3 березня - День Матері

березень-квітень - Великдень

9 травня День Перемоги

26 травня - День Незалежності Грузії

28 серпня - "Міріамоба" - День Святої Богородиці

14 жовтня - свято стародавньої столиці країни - "Мцкетоба"

23 листопада - день покровителя Грузії Святого Георгія

Виза

Для того щоб відвідати Грузію, українським громадянам віза не потрібна.

Ліміти безмитного ввезення в Грузію:

- речі для особистого користування вартістю до 300 ларі (для повітряної подорожі - до 1500 ларі); - продукти харчування - до 5 кг вартістю до 200 ларі; особи старше 18-ти можуть ввозити до двох літрів алкоголю і до 200 сигарет.

Потрібна декларація при ввезенні високочастотного електронного устаткування і засобів зв'язку.

Тільки за спеціальним дозволом Міністерства культури Грузії можна вивозити художні цінності - скульптури, картини, ікони, антикваріат, ювелірні вироби, дорогоцінні метали і дорогоцінні камені.

За додатковою інформацією звертайтеся до менеджера напрямку!